ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14235551
*
nr 1423 5551
Spegel
Blyglas, 58x46 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:46:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 09:24:54
1
100 kr
4/10 00:17:10
2
Vinnande bud
4/10 18:23:47
3
200 kr
4/10 18:23:47
2
250 kr (Budbetjänt)
4/10 19:09:44
3
300 kr
4/10 19:09:44
2
350 kr (Budbetjänt)
4/10 19:09:59
3
500 kr
4/10 19:09:59
2
600 kr (Budbetjänt)
4/10 19:16:32
3
700 kr
4/10 19:16:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1423 5551
Spegel
Blyglas, 58x46 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 09:24:54 | 1 | 100 kr |
4/10 00:17:10 | 2 | Vinnande bud |
4/10 18:23:47 | 3 | 200 kr |
4/10 18:23:47 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
4/10 19:09:44 | 3 | 300 kr |
4/10 19:09:44 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
4/10 19:09:59 | 3 | 500 kr |
4/10 19:09:59 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
4/10 19:16:32 | 3 | 700 kr |
4/10 19:16:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14